Fiat 500 NuovaNový Fiat 500 patrí do triedy miniáut a vyrába sa v Poľsku spolu s modelmi Fiat Panda a Ford Ka druhej generácie od roku 2007. Všetky 3 vozidlá zdieľajú spoločný podvozok.

 

Dizajn

Nový Fiat 500 bol navrhnutý v Centro Stile Fiat, vlastnom dizajnérskom stredisku skupiny Fiat Group. Fiat 500 je malý trojdverový automobil 355 cm dlhý, 163 cm široký a 149 cm vysoký s rázvorom 230 cm.  Exteriér
Predná časť vozidla vychádza z charakteristického dizajnu legendárneho Fiatu 500 z roku 1957, ktorý po desaťročia brázdil cesty Európy: guľaté predné svetlá, ladné tvary, logo Fiat alebo známe "fúzy".
Na bočnej strane Vašej pozornosti neunikne jemne ubiehajúca línia, ktorá dodáva Fiatu 500 dojem robustnosti.
Zadnej časti dominuje mohutné chrómované držadlo veka kufra pripomínajúce legendárny Fiat 500, pod ktorým je umiestnená registračná značka.
Štýl nového Fiatu 500 je doplnený ponukou dvanástich farieb karosérie - pastelových, metalických alebo perleťovej bielej – všetky perfektne zladené so širokým radom textilného a koženého čalúnenia.
Nesmieme zabudnúť ani na nespočetné možnosti úprav exteriéru od originálnych polepov cez zliatinové kolesá až po štýlové a športové doplnky.
  Interiér
Interiér vozidla Fiat 500 je prostredím, v ktorom sa budete cítiť nielen príjemne, ale aj bezpečne. Prvé, čo si iste všimnete, sú roztomilo tvarované sedadlá, predovšetkým opierky hlavy. V interiéri bola venovaná pozornosť každému detailu: Fiat 500 je vybavený radom moderných a exkluzívnych materiálov, ako napríklad unikátne kožené čalúnenie "Frau".
Chrómované doplnky, dvojfarebné sedadlá a palubná doska vždy v perfektnej harmónii s farbou karosérie, s radom odkladacích miest a jedinečnými detailmi, ako je automatický osviežovač vzduchu. Všetko dohromady potom vytvára elegantný a funkčný interiér, v ktorom je dostatok priestoru pre príjemný zážitok z jazdy všetkých 4 cestujúcich.

 

Inteligentné riešenia

  Personalizácia
Žiadne iné vozidlo Vám neponúka také možnosti, aby sa prispôsobilo presne Vášmu štýlu a potrebám, ako nový Fiat 500. Posúďte sami: 19 unikátnych polepov karosérie, 10 rôznych symbolov na bočné lišty, 2 kryty kolies, výber zo 7 zliatinových kolies, 3 rozdielne súpravy krytov kľúčov, chrómované kryty vonkajších zrkadiel a špeciálne automatické osviežovače vzduchu.
Spočítané a podčiarknuté, široký rad doplnkov a príslušenstva pre športovejšie, elegantnejšie, všestrannejšie a krajšie vozidlo. Vytvorte si unikátne vozidlo presne podľa Vášho vkusu, máte na výber z viac ako 500 000 kombinácií.
  Ekológia
Skvelý zážitok z jazdy s novým Fiatom 500 je o to silnejší vďaka jeho mimoriadnej šetrnosti k životnému prostrediu.
Hlavným dôvodom sú predovšetkým motory, ktoré, samozrejme, spĺňajú emisnú normu Euro 4, ale sú pripravené splniť aj doposiaľ najstriktnejšiu európsku normu - Euro 5. A to aj napriek tomu, že táto norma o emisných limitoch vstúpi do platnosti až v roku 2009. Okrem toho je možné motor 1.3 MultiJet 16v vybaviť filtrom pevných častíc.
Užite si jazdu s novým Fiatom 500 kedykoľvek a kdekoľvek, nezabudnite len rešpektovať dopravné predpisy!
  Bezpečnosť
Ešte nikdy nebolo také malé vozidlo natoľko bezpečné, ako je Fiat 500. Štandardne je vybavený ABS s EBD, vyššie verzie majú aj ESP, vrátane ASR, MSR, HBA a mimoriadne praktický systém Hill Holder.
Všetky momentálne dostupné verzie Fiatu 500 majú štandardne sedem airbagov: airbag vodiča a spolujazdca, kolenný airbag vodiča, hlavové a okenné airbagy.
Od malých nehôd Vás ochráni parkovací senzor.

 

 

 

DOWNLOAD (manuál, návod, schémy, katalógy...)

 


FaLang translation system by Faboba

Aktualizované

More in Hyundai  Dacia  Volkswagen  

Drop Down Articles

News

 • Wednesday, 21 July 2021 22:10
  VW Touran (Typ 1T, 2003–2015) - manuály a návody
    VW Touran je MPV, ktoré je menšie, než súbežne predávaný model Sharan, ale väčšie než model Golf Plus. V Japonsku sa automobil predáva pod názvom VW Golf Touran. V roku 2007 bol prvým automobilom...
 • Wednesday, 21 July 2021 21:51
  VW Golf MK6 (Typ 5K, 2008–2012) - manuály a návody
  Volkswagen Golf VI sa vyrábal od roku 2008 do roku 2012. Predaj začal v januári 2009. Je postavený na platforme predchádzajúcej generácie. Prvýkrát sa predstavil v Paríži na autosalóne.
 • Saturday, 17 July 2021 14:26
  Hyundai Tucson 4 (od 2020) - Manuály a návody
  Štvrtá generácia modelu Hyundai Tucson prišla v septembri v roku 2020. Model je postavený na skrátenej platforme N3 z modelu Santa Fe.
More in Volkswagen  Hyundai